چاقو تیز کن الماس

چاقو تیز کن الماس

این نوع چاقو تیز کن خیلی ساده ولی کاملا ایمن و کارا می باشد و در منازل و قصابی ها کاربرد زیادی دارند.

در ساختار چاقو تیز کن دو عدد الماس خشک و ضد سایش بکار رفته است - الماس ها به گونه ای هستند که هر نوع چاقو را به راحتی و در حد تیغ موکت بری (کاتر) تیز می شوند.الماس ها ساخت کشور آلمان می باشند.

تفاوت چاقو تیز کن های حرفه ای الماس با برقی

در چاقو تیز کن های برقی به این صورت است که یک سوهان فلزی مدور که به یک موتور متصل می باشد چاقو را به طرز بدی تیز می کنند - مخصوصا چاقو هایی که جنس آهن و استیل ضد زنگ خشک هستند.

چرا ؟

اگر دقت کرده باشین یا شنیده باشین که میگویند با آب گرم چاقو را شستشو ندهید... مخصوصا استیل .به این دلیل پس مدتی لعاب حساس می شود و دیگر به خوبی برش نمی زنند حتی با تیز کردن و مخصوصا در چاقو های ارزان قیمت که همان موقع اینطوری می شوند و در چاقو های گران قیمت به مرور زمان ازبین می روند.

ادامه بحث ...

چاقو تیز کن های برقی چون با سوهان و با سرعت بالا چاقو را تیز می کنند باعث گرمای بالای لبه چاقو می شود و همان اتفاق حساسیت جنس چاقو می شود که چاقو از بین می رود.

البته چاقو های زنجان اصل به دلیل آهنی بودن و نداشتن لعاب می توان از سوهان و سنگ برقی استفاده نمود

مزایای چاقو تیز کن الماس

در چاقو تیز کن دستی الماس :

 • لبه های چاقو یک از ابتدا تا انتها یک نواخت تیز میشوند
 • باعث گرمای چاقو نمیشود
 • الماسها مادام العمر هستند
 • تیز کردن چاقو به صورت عدد هفت فارسی می باشد یعنی هر دو طرف تیز می شوند
 • به هیچ عنوان از سایز چاقو کسر نمیشود
 • هر نوع چاقو از میوه خوری تا چاقوی سر آشپز و قصابی را میتوان تیز کرد
 • ایمن و بدون خطر
 • سبک و بالا بودن سرعت در تیز کردن
 • قابلیت تیز کردن هر نوع جنس از چاقو

  فیلم کارکرد چاقو تیزک در پایین صفحه :

30000 تومان


نکاتی در مورد چاقو

وجود یک چاقوی خوب بیشتر از آنچه فکر می‌کنید در آشپزخانه اهمیت دارد. شاید شما در آشپزخانه خود یک یا دو نوع چاقو بیشتر نداشته باشید و با آن همه نوع کاری انجام دهید، یا اینکه تمام انواع چاقوها را داشته باشید اما ندانید کدامیک برای چه کاری مورد استفاده قرار می گیرد. اما بهتر است بدانید برای هر برشی یک نوع چاقو وجود دارد و بهتر است انواع و طرز استفاده از آن را بشناسید.

چاقوی سرآشپز
چاقوی سرآشپز با توجه به ظاهرش به راحتی قابل تشخیص است. این چاقو تیغه منحنی شکل بلندی به اندازه 20 تا 25 سانتیمتر و عرض حدود 5/2 تا 3 سانتیمتر در مقطع دارد. انحنای روی آن به شما کمک می‌کند که هنگام خرد کردن به نرمی حرکت کند. این چاقو برای برش انواع گوشت، ماهی، سبزیجات و میوه هایی مثل آناناس مناسب است.

چاقوی لبه دندانه دار
این چاقوی دندانه دار بیشتر برای پوست گیری گوجه فرنگی استفاده می شود. با استفاده از این چاقو پوست گوجه فرنگی را بدون اینکه گوشت آن را بگیرید، جدا کنید.

چاقوی همه کاره
این چاقو نمونه کوچک تر چاقوی سرآشپز است و کاربرد فراوانی دارد از جمله فیله کردن ماهی، برش زدن گوشت و هر گونه کار عمومی در آشپزخانه مناسب است.

چاقوی کوچک
پره هلالی یا منقار شکل این چاقو برای برش هر گونه سطح گرد ازجمله پوست نازک میوه مناسب می باشد. همانطور که شما احتمالا می دانید، بسیاری از ویتامین ها در زیر پوست یافت می شود. نوک این چاقو برای تزئین میوه ها و سبزیجات نیز بسیار مناسب است.

چاقوی نان
این چاقوی بلند با لبه دندانه دار برای بریدن انواع نان و کیک استفاده می شود. از این چاقو برای خرد کردن انواع شکلات، مغزها و میوه های نرم شده نیز می توان استفاده کرد.

چاقوی تیغه بلند
این چاقو بیشتر برای جدا کردن استخوان از گوشت استفاده می شود، دارای لبه تیز، باریک و نسبتا منحنی می باشد که به راحتی به کمک آن می توان گوشت را استخوان جدا کرد و یا برای جدا کردن چربی، غضروف، رگ و ریشه از گوشت کاربرد دارد.

چاقوی سبزی خرد کردن
این چاقو تقریباً شبیه ساطور عمل می‌کند، با این تفاوت که تیغه آن از ساطور کلاسیک ارتفاع کمتری دارد و در نتیجه سبک‌تر است. البته قطر تیغه استحکام زیادی به آن می‌دهد. دندانه‌هایی که روی تیغه وجود دارند، هم خرد کردن را راحت می‌کنند و هم باعث می‌شوند مواد غذایی کمتر به تیغه‌ها بچسبند. با این چاقو به راحتی می‌توانید سبزی خرد کنید.

ساطور
چاقوی بزرگی است با اشکال گوناگون که شباهت زیادی به یک تبر کوچک با تیغه ی چهارگوش دارد. از ساطور بیشتر برای بریدن استخوان‌گوشت استفاده می شود.

چاقوی سرآشپز چینی
چاقوی سرآشپز چینی، که به اشتباه به آن ساطور چینی نیز می‌گویند، در ظاهر شبیه ساطور است ولی از آن نازک‌تر و تیزتر است و اغلب به‌منظور بریدن گوشت‌های بی‌استخوان یا خرد کردن سبزیجات استفاده می‌شود.


قیچی
یک قیچی آشپزخانه در همه آشپزخانه‌ها مورد نیاز است، برخلاف چیزی که خیلی‌ها فکر می‌کنند، استفاده از قیچی آشپزخانه محدود به باز کردن در پاکت شیر و دوغ نیست. قیچی می‌تواند در مصارفی مثل تکه کردن مرغ بریان، تکه کردن نان سنگک یا بربری و حتی خرد کردن تکه‌های کوچک گوشت هم کاربرد داشته باشد.

فیلم کارکرد چاقو تیزک در پایین صفحه :

 

نظر بدهید